MFK Zvolen – FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 (0:0)

ŽK: 22 Lupčo, 33 Sombat, 66 Jackuliak – 27 Pavúk, 71 Pelagríni

Rozhodovali: Gabriel Michlian - Marek Galo a Adam Jekkel

MFK: Tomáš Jenčo – Tomáš Mikinič (90 Filip Deket), Haris Memić, Marek Dubeň (61 Nikolas Včelka), Igor Kotora (C), Jozef Sombat, Martin Jackuliak, Peter Lupčo, Andrej Kmeť, Andrely Kouessabio Makela (69 Daniel Bojda), Miroslav Hrebík

Tréner Marián Süttő

FK POHRONIE: Lukáš Urminský - Richard Župa, Ján Nosko, Patrik Prikryl, Lukáš Pelegríni (C), Marek Frimmel, Lukáš Garaj, Daniel Pavúk (51 Samuel Lipták), René Para, Ján Sojka, Patrik Blahút (80 Jozef Sekereš)

Tréner Miloš Foltán

V štvrtom kole druhej futbalovej ligy sezóny 2017/2018 zatiaľ poslední (16.miesto) futbalisti MFK Zvolen privítali v derby stretnutí siedme mužstvo súťaže FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. V minulej sezóne sa mužstvá stretli v nadstavbovej časti o postup do Fortunaligy a vždy zvíťazili domáci, v Ždani „pohronci“ 2:0 a vo Zvolene MFK 2:1. Hostia získali zatiaľ 4 body po prehre na Liptove, remíze s rezervou Podbrezovej a zvíťazili doma nad Spišiakmi gólom bývalého hráča MFK Lukáša Pelegríniho v nastavenom čase. Domáci zatiaľ získali iba bod po kvalitnom výkone doma s Bardejovom. Miernym favoritom boli tak hostia, no domáci boli odhodlaní naplno bodovať i bez potrestaného asistenta trénera Ľuba Moravčíka, ale v zostave už i s „Trnavčanom“ Tomášom Mikiničom, hráčom so skúsenosťami z najvyšších súťaží v Česku i na Slovensku a na domácom trávniku sa predstavil i navrátilec Holanďan Haris Memić.

Zvolenčania začali lepšie už v 2 minúte získali roh a nebezpečnou strelou pohrozil Kotora. Hostia po úvodnom oťukávaní v strede poľa založili útok po ľavom krídle, no Frimmelov center našiel Pelegríniho v postavení mimo hry. Potom Makela so Sombatom zakombinovali pred pokutovým územím, no Kotorovi strela nesadla. Akciu si zopakovali už o minútu na jeden dotyk, ale Urminský pohotovo zakročil pred Makelom. V 11 minúte strieľal nebezpečne z otočky Sombat, Mikiničovu strelu odvrátil Nosko na roh. V 17 minúte Jenčo s prehľadom zlikvidoval strelu Frimmela a poradil si aj strele Sojku, o tri minúty mieril Paraj vedľa. Hostia vyrovnali hru, strieľali z každej pozície a domáci bojovali v osobných súbojoch a často si vyslúžili potlesk divákov. Gólovú šancu si vypracovali „mfkáči“ v 25 minúte, no Mikiničovu strelu k žrdi stihol vytesniť nad Urminský. O päť minút mohol na druhej strane rozhodnúť Pelegríny, keď jeho strela „lízla“ brvno. V 37 minúte po zblokovanej strele Lupča, sám zahrával rohový kop, našiel na päťke voľného Makeleho, no tej v čistej šanci trafil iba bočnú sieť. Keď v 40 minúte Pelegríniho priamy kop Jenčo vyrazil skončilo sa prvé dejstvo bez gólov.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá bez zmien, no Zvolenčania značne pritlačili. Paradoxne šancu na otvorenie skóre mal po rohovom kope Paraj, loptu však netrafil. Hostia filmovali, padali i po svojich fauloch a pýtali si odpískanie niekedy až naivne. Po zákroku Župu na Dubeňa v 60 minúte musel Zvolen nútene striedať a hostia vyrovnali hru. Strely Pelegríniho, Paraja šli nad, alebo ich zlikvidoval Jenčo. Domáci bojovali o každú loptu a po priamom kope Jackuliaka to „zaváňalo“ rukou v pokutovom území. V 71 minúte prenikol cez troch hráčov Sombat, ktorého „pohronci“ zastavili faulom a k lopte sa postavil Lupčo. Predviedol skvelú kopaciu techniku a z 18 metrov nechytateľne prekonal Urminského. 1:0. Hostia pridali na dôraze i na tvrdosti. V 77 minúte teatrálne spadol v pokutovom území striedajúci Lipták, potom si pýtal faul Pelegríni, Liptákovu pätičku vystihol Jenčo a na druhej strane pohrozil prienikom Bojda po okatej prihrávke Memića. V 89 prekvapil strelou tesne okolo vinkla z priameho kopu z 30 metrov Lupčo. Keď hostia neuspeli ani Frimmelovej akcii a po hlavičke Sekereša v nastavenom čase, ktorému loptu z hlavy zobral s prehľadom chytajúci Jenčo, domáci si zaknihovali prvé sezónne víťazstvo a zisk zaslúžených troch bodov.

Okamih stretnutia:

V 71 minúte prenikol cez troch hráčov Sombat, ktorého Pelegríni zastavil faulom a Lupčo z priameho kopu z 18 metrov predviedol skvelú kopaciu techniku a nechytateľnou strelou prekonal Urminského.

Postava stretnutia:

Výborne svoju rolu v zápase plnili Memić, Kmeť a výborne zachytal Jenčo, no honor postavy stretnutia patrí určite za plnenie si ofenzívnych i defenzívnych úloh a prehľad v hre a perfektne zrealizovaný priamy kop Peter Lupčo

Po stretnutí sa k jeho priebehu vyjadril tréner MFK Marián Süttő: „Po zahanbujúcej prehre v Mikuláši po vyjasnení určitých vecí sme nastupovali voči konsolidovanému súperovi, v týždni sme riešili veľa taktických vecí k dnešnému stretnutiu a som rád, že sme ho výsledkovo zvládli. Nebojím sa povedať, že aj herne. Musíme niektoré činnosti skvalitniť, hlavne smerom dopredu. Defenzíva pracovala spoľahlivo na čele s Jenčom, výborne hrali stopéri Memić, Kmeť, stredová formácia veľmi dobre pochopila svoju úlohu. Pokiaľ nebudeme mať hráča so zabijáckym inštinktom zakončovateľa budeme sa v koncovke trápiť. Dnes sa z víťazstva tešíme.“

POZOR ZMENA !!!

MFK Zvolen v 5.kole 25.ročníka druhej najvyššej futbalovej súťaže sa na domácom trávniku sa predstaví znova už v sobotu 26. augusta, keď o 17,00 hodine privíta mužstvo FK NOVES Spišská Nová Ves.