Gólový koncert Zvolenčanov pokrstil štadión

V prvom domácom stretnutí sezóny 2016/2017 pokrstili Zvolenčania zrekonštruovaný štadión jednoznačnou výhrou.

MFK Zvolen 4:1 FK Spišská Nová Ves (3:0)

Góly: 17. Safianyk, 19. Sukisa, 24. Čery, 70. Sudimak – 54. Boroš

Karty: 45. Vandraško (SNV)

Počet divákov: 400

Rozhodcovia: Nemček – Vorel, Čajka

MFK Zvolen: Jenčo – Safianyk (54. Popović), Tóth, Kotora, Čertík, Labuda, Sukisa (86. Hlaváč), Kamendy (C), Bajza, Čery (68. Sudimak), Balko

FK Spišská Nová Ves: Gaborčík (26. Stančák), Slejzák, Sedláček (C), Baranyi (78. Šomšák), Zekucia, Vandraško (46. Vilkovský), Kováč, Šoltés, Sirko, Palutka, Boroš

Už po troch minútach hry vystrašil svätyňu Spišiakov Sukisa, keď bombou spred 16-ky opečiatkoval brvno. V 17. minúte Sukisa pristavil loptu Safianykovi na hranici pokutového územia a ten poslal svoj projektil k ľavej žrdi a otvoril skóre zápasu. Druhý presný zásah bol z takmer identickej pozície. Nepresnú prihrávku obrany hostí vystihol Sukisa, ktorý sa uvoľnil, potiahol loptu k bráne a nekompromisne zakončil pod brvno. V 19. minúte viedli domáci futbalisti už 2:0.

Aktívny Safianyk počas celého duelu predvádzal skvelé futbalové predstavenie, ktoré sa muselo divákom vo Zvolene páčiť. Strelec otváracieho gólu centroval do 16-ky, kde našiel voľného Čeryho, ktorý si loptu spracoval a v 24. minúte chladnokrvne zakončil.

Druhé dejstvo bolo v réžii hostí, ktorí sa dokázali gólovo presadiť v 54. minúte zásluhou Boroša. Futbalista Spišskej Novej Vsi si nabehol pred biely bod a vďaka prihrávke hlavou dotlačil svoj pokus za chrbát Jenča. Strelecké pokusy zo stredných vzdialeností končili na oboch stranách iba nad brvnom.

Družinu trénera Jánoša upokojil v 70. minúte Sudimak, ktorý zužitkoval gólmanovo vyrazenie lopty iba pred seba a zvýšil na konečných 4:1.

Anton Jánoš, tréner MFK Zvolen: „Do zápasu sme vstúpili tak, ako sme si povedali. Myslel som si, že po 30. minúte je o osude stretnutia už rozhodnuté, no opak bol pravdou. Naši hráči nehrali kolektívne, a preto zlyhávala prechodová fáza. Do 30. minúty sme mali zápas pod kontrolou, následne prevzali iniciatívu hostia, až kým nedošlo k striedaniu, popresúvaniu hráčov a Sudimakovmu gólu. Ak by neupravil stav na 4:1, ešte by sme mali problémy, keďže hostia si vypracovali štyri dobré príležitosti. Môžeme byť radi za víťazstvo.“