Dve penalty, dve brvná a štyri góly. V Haniske sa hral skvelý futbal

Zaujímavé stretnutie v Haniske vyvrcholilo spravodlivou remízou.

Góly: 8. Macák, 78. Beck (11 m) – 44. Čertík, 65. Balko

Karty: 72. Maník, 90. Ondira – 32. Safianyk, 49 Kamendy, 76. Jenčo

Počet divákov: 353

Rozhodcovia: Mastiš – Chládek, Jánošík

FK Haniska: Suchý – Maník, Hrubovčák, Beck, Papuga (78. Ondira), Santos, Molnár (87. Tache), Horváth, Pástor (C), Lukáč, Macák (72. Stankovič). Náhradníci: Fedor – Laczko, Frajtko, Ondira, Stankovič, Tache

MFK Zvolen: Jenčo – Safianyk, Tóth, Kotora, Čertík, Labuda, Sukisa, Kamendy (C), Bajza (46. Popović), Čery, Balko. Náhradníci: Gábriš – Hlaváč, Oliinyk, Sudimak, Popović

Stretnutie Hanisky a Zvolena v 2. kole II. ligy – východ, v ktorom sa toho odohralo skutočne veľa, poznačili aj dve penalty či dve konštrukcie brány. Už v 4. minúte vystrašili domácu bránu Zvolenčania, keď Sukisa napriahol, ale z dorážky iba opečiatkoval brvno domáceho gólmana. V 8. minúte sa Haniska dostala do vedenia zásluhou Macáka, ktorý zužitkoval prízemný center od Molnára.

Zvolenčan Čertík sa nachádzal v 27. minúte v obrovskej šanci, keď nedokázal umiestniť svoju strelu na bránu. 32. minúta priniesla pokutový kop pre domáce farby. K penalte sa postavil Molnár, ale svoj projektil poslal iba do brvna. Hosťujúci MFK sa síce v 42. minúte gólovo presadil, ale rozhodcovia signalizovali postavenie mimo hry. Dve minúty nato však Čertík už skóroval strelou k tyčke. Po polčase bol stav stretnutia vyrovnaný 1:1.

Počas druhého dejstva mal podľa domácich tribún hlavný arbiter zápasu viacero diskutabilných rozhodnutí, po ktorých futbalisti Hanisky avizovali nedovolenú hru rukou hráčov Zvolena v pokutovom území. Ale úradovali hostia. 65. minúta patrila práve im, pretože do vedenia 2:1 poslal družstvo MFK Balko, umiestnenou strelou k žrdi. V 78. minúte však vyrovnali domáci hráči. Druhý pokutový kop duelu využil Beck. Z následných príležitostí už gól nepadol, Zvolenčania si teda opäť odviezli ligovú remízu 2:2.