MFK Zvolen – AFC Nové Mesto nad Váhom 1:1 (0:0)

ŽK: 46. Mikinič , 59. Včelka, 68. Kotora, 90+2. Jenčo – 59. Belic, 78. Holíček , 79 Vlado, 90.Múdry

313 divákov

Zostava MFK:

MFK: Tomáš Jenčo – Tomáš Mikinič (88. Vladislav Slovák), Marek Dubeň, Igor Kotora (C), Martin Jackuliak, Daniel Bojda (64. Celestine Chukwuebuka Lazarus), Eduard Moravčík (46. Andrely Kouessabio Makela), Nikolas Včelka, Peter Lupčo, Andrej Kmeť, Miroslav Hrebík

Tréner Marián Süttő

V jedenástom kole druhej futbalovej ligy sezóny 2017/2018 futbalisti MFK Zvolen zatiaľ figurujúci na deviatej priečke tabuľky privítali štrnáste mužstvo súťaže AFC Nové Mesto nad Váhom. Mužstvá delilo v tabuľke päť bodov a miernym favoritom boli tak domáci futbalisti odhodlaní naplno bodovať.

Zvolenčania začali vlažne, Novomešťania ich zaskočili pozorným bránením a napádaním už na vlastnej polovici. Už v 2 minúte Kosorín sa po krásnej prihrávke Vlada dostal do obrovskej šance, no zoči-voči Jenčovi neuspel. V 9 minúte Vlado prenikol do pokutového územia MFK, ale jeho nebezpečnú strelu Jenčo obetavo zneškodnil. V 14 minúte po centrovanej lopte Dubeňa Mikiničovu strelu zblokoval Živčič. Už o päť minút Mikinič predviedol fantastické sólo cez troch obrancov AFC do pokutového územia, ale mieril iba tesne nad brvno hosťujúcej brány. V 33 minúte musel zasahovať Jenčo pri obrovskej šanci Mikuša, ktorý sa ho pokúsil prekonať i pred koncom polčasu, no mieril nad.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s jednou zmenou, Moravčíka nahradil Makela.

V 49 minúte Jackuliak vystrelil tesne vedľa ľavej žrde. V 53 minúte Holíčkovu gólovú šancu zlikvidoval fantasticky chytajúci Jenčo, ktorý vychytal i Vladov strelecký pokus.

V 76 minúte mohli ísť domáci do vedenia, keď po faule na Holíčka na Mikiniča nepremenil pokutový kop Jackuliak, keď Fabián vystihol smer lopty. V 83 minúte diváci videli ďalší fantastický zákrok Tomáša Jenča, ktorý držal svoje mužstvo v nádeji o tri body pri čistej šanci Mikuša a zopakoval zákrok i pri strele Mikeša. V tretej minúte nastaveného času po zákroku Jenča na „letca“ Kosorína premenil nariadený pokutový kop Mikuš. No v posledných sekundách hry v prebiehajúcej 97 minúte Slovák, ktorý v 88 minúte nahradil Mikiniča, tvrdou strelou pod brvno vyrovnal na konečných 1:1.

Okamih stretnutia: Posledné sekundy zápasu, keď sa striedajúci Slovák dostal k odrazenej lopte a nezadržateľne skóroval

Postava stretnutia:

výborne zachytal Jenčo a plne si zaslúži honor postavy stretnutia za prehľad v pokutovom území a perfektné zákroky

MFK Zvolen sa v 13.kole 25.ročníka druhej najvyššej futbalovej súťaže na domácom trávniku predstaví znova už v sobotu 21. októbra, keď o 15,30 hodine privíta mužstvo Šamorína.