Aj v poslednom zápase prípravy s Rimavskou Sobotou jednoznačné víťazstvo

MFK Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 3:0 (3:0)

Góly: 8.Britvec, 19.Dubeň a 36.Sombat

Rozhodovali: Libiak – Hrdlička a Kovaľ

70 divákov

MFK Zvolen pokračoval v príprave generálkou na novú sezónu 2.futbalovej ligy už deviatym prípravným stretnutím v sobotu 22.júla 2017 o 11,00 hodine a privítal na domácom trávniku futbalistov MŠK Rimavská Sobota. V zostave MFK dal tréner Süttő šancu ešte i novým hráčom a v druhom polčase striedal až päticu hráčov.

Hráči MFK v poslednom stretnutí prípravy dokázali na domácom trávniku poraziť „Turulov“ 3:0, no už po polčase bolo o víťazovi rozhodnuté. Za vytrvalého dažďa Zvolenčania otvorili skóre už v 8.minúte, keď spätnú prihrávku Makelu napálil do siete Britvec. Dubeň v 19 minúte s prehľadom dal druhý gól a v 36 minúte obetavým sklzom dostal loptu do siete Sombat. Keď hostia nepremenili pokutový kop, stav sa nemenil. V druhom polčase hráči MFK už nevsietili a vyložené šance Sombata skončili na žrdi a tesne mimo a Slovákova strela šla do brvna. Hostia hrali tvrdo, na čo doplatil Jenčo zranením .

Po dvoch týždňoch prípravy majú po deviatich prípravných stretnutiach Zvolenčania túto bilanciu:

Jedna prehra, dve remízy a šesť víťazstiev s celkovým nebývalým skóre 28:9.