Súhrn mládeže

Ako prví z mládežníkov si o body v jarnej časti sezóny 2015/2016 zahrali mladší a starší žiaci. Z víťazstiev sa netešil ani jeden z tímov, čo sa týka hry, viac potešili mladšie nádeje.

1.LIGA SŽ U15 STRED

Martin – Zvolen 5:1 (3:0)
Gól: Melišík
MFK: Benko (36. Bosák) – Mojžiš, Melicherčík, Baláž, Gazdík (27. Bíreš), Sliacky (66. Vilhan), Strapek, Ufrla, Hrčák (45. Cigánek), Zaťkov, Melišík
Peter Jodas (tréner U15): „Do zápasu sme opäť naskočili veľmi zle. Od úvodu nás súper zatlačil. Hráči produkovali veľa chýb, domáci nás predčili vo všetkých herných činnostiach, boli lepší nielen na lopte, ale aj v pohybe a agresivite. V 19. minúte bolo rozhodnuté.“

1.LIGA SŽ U14 STRED

Martin – Zvolen 3:0 (1:0)
MFK: Škurla – Slatinský, Janeček, Blahutiak, Paulovčík (60. Soták), Svintek (25. Ďarmati), Kurčík, Záhorszki, Šaškievič (52. Pacalaj), Paľko, Antoška
Daniel Valach (tréner U14): „Odohrali sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V kým tom prvom, hoci sme ho prehrali 0:1, sme dominovali a predviedli asi jeden zo svojich najlepších výkonov, v tom druhom sme doplatili na uspokojenie. V prvej časti chlapci hrali veľmi dobre agresívne, rýchlo, robili minimum chýb na lopte a veľmi dobre aj kombinovali. Výborne sme zvládali otváranie útokov a prechodovú fázu, problémom bola predfinálna a finálna fáza. Ak by sme v nich boli dôraznejší, mohlibyť misky váh po polčase na našej strane. Po prestávke sme naskočili do zápasu zle, neplnili sme stanovené úlohy, prestali byť koncentrovaní a zbytočne si komplikovali takmer všetky herné situácie. Navyše, keďže sme prvý polčas odohrali, proti fyzicky zdatnejšiemu súperovi, vo vysokom tempe, postupne nám odchádzali aj sily. To využil súper a strelil nám dva góly, pričom nevyužil ešte dvedobré príležitosti. Potešili mladšie ročníky, naopak, viac sa v takomto zápase a pri tomto výkone čakalo od starších chlapcov. Určite nesklamali, no ak by boli dôraznejší, mohli sme byť ešte spokojnejší. Polovičná pochvala.“

1.LIGA MŽ U13 STRED

Zvolen – Pohronie Žiar nad Hronom 3:16 (2:7)
Góly: A. Bartoš 2, Muráň
MFK: – A družstvo: Palečka – Muráň, Husár, Mudráková, Kucharka, Ondrejka, Morvay, A. Bartoš.
        - B družstvo: Vraštiak – Hraško, Molnár, Golian, Bozalka, Solár, Baňas, Ďurčo, Dedok.

Adam Kelemen (tréner U13): „Do zápasu sme išli s tým, že chceme hrať aktívne, dôrazne, so snahou získať loptu už na polovici súpera a následne sa dostať do zakončenia. V 3. min. sa gólovo presadil Muráň, v priebehu prvého polčasu sme si vytvorili príležitosti na strelenie gólu, hráči však pri zakončení boli nedôrazní. V 10. min znižoval stav stretnutia svojím gólom A. Bartoš. V priebehu zápasu sme motivovali hráčov k väčšej aktivite. V druhom polčase sa gólovo presadil A. Bartoš. Počas zápasu sme vyprodukovali množstvo nepresností, chýb, zlých prihrávok či slabý dôraz v osobných súbojoch, čo súper využil a strelil nám 16 gólov. Medzi oboma tímami bolo vidno obrovský kvalitatívny rozdiel. Hráči hostí boli výborne technicky pripravení, robili nám problémy v súbojoch 1:1 a od začiatku išli za víťazstvom, každú našu chybu využili a trestali ju gólom. Naši hráči sa snažili, boli aktívni, i napriek inkasovaným gólom nesklonili hlavu a snažili sa hrať futbal a bojovali do konca, u všetkých hráčov sa však negatívne prejavuje výrazný tréningový deficit.“

1.LIGA MŽ U12 STRED

Zvolen – Pohronie Žiar nad Hronom 7:13 (4:5)
Góly: Obšut 2, Uhrín 2, Kučera, Sudimák, Kováč
MFK: A družstvo: Vraštiak – Molnár, Golian, Hraško, Solár, Bozalka, Dedok, Ďurčo, Baňas;
         B družstvo: Makovník - Farkaš, Kučera, Vegh, Ponický, Galbavý, Kováč, Sudimák, Čierny, Mistrík

Martin Révay (tréner U12): „Začiatok bol z našej troška neorganizovaný, pokazili sme aj dosť prihrávok. Po 15. minútach sa to zlepšilo a začali sme mať prevahu, vďaka ktorej sme sa dostávali aj do šancí. Gólov sme však dali predsa len menej.“