Jodasovci príjemne prekvapili

2. LIGA STRED U19

Bytča - Zvolen 1:5 (1:2)

Roman Biba (tréner U19): „V úvode zápasu sme mali tri gólové šance, ktoré sme nevyužili. Domáci otvorili skóre v 29. min. po rohovom kope. Nezlomilo nás to, a do polčasu sme otočili skóre v náš prospech. Obidva góly strelil, v 36. min. a 40. min., Jablonský. V druhom polčase rýchlymi gólmi Slováka a Psárskeho (pri obidvoch góloch asistoval Jablonský) sme súpera zrazili na kolená. V 77. min. spečatil naše víťazstvo z priameho voľného kopu Slovák. Víťazstvo prinieslo aj svoju obeť, keď v 90 min., výborne chytajúci brankár Dvoran pri obetavom zákroku sa zranil a skončil v Žiline v nemocnici. Chlapci, ktorí nastúpili, do bodky dodržiavali taktické pokyny do hry vložili srdiečko, ukázali veľkého bojovného ducha a kolektívnym výkonom súpera zaslúžene zdolali. Chlapcom sa chcem poďakovať za naozaj obetavý výkon.“

Góly: Jablonský 2, V. Slovák 2, Psársky
ŽK: Slosiarik, Hodási, Dvoran, Slovák, Jablonský
MFK: Dvoran – Majchút, Slosiarik (72. Mračko), Bariak, Cavar – Daniš, Vrbovský, Slovák, Jablonský – Hodási, Psársky

2. LIGA STRED U17

Bytča - Zvolen 1:2 (1:0)

Lukáš Grega (asistent trénera U17): „Zápas sme začali veľmi dobre, už v 10. min., po hlavičke Krnáča sme sa ujali vedenia. V 17. Min. po individuálnej chybe nášho hráča sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Ten domácich prebral a začali byť lepším tímom. Boli futbalovejší, vyhrávali osobné súboje a vytvárali si množstvo šancí. V týchto momentoch nás podržal brankár Sekereš. V druhom polčase, po menších zmenách v zostave, sme boli lepším tímom my. V 55. Min. po priamom kope Bielika sme sa ujali vedenia. Domáci sa snažili vyrovnať, ale vďaka našej bojovnosti končili šance ďaleko pred naším brankárom a stav 1:2 platil až do konca stretnutia. Chcem sa poďakovať chalanom za predvedenú hru hlavne v druhom polčase.“

Góly: Krnáč, Bielik
ŽK: Krnáč, Hronček, Oboňa
MFK: Sekereš – J. Slovák, Dolnika, Pálka, Bielik – Hronček – Abrahám (65. Oboňa), Kovalančík (74. Suja), Krnáč – Jankovič, Eperješi (77. Konôpka)

1.LIGA STRED U15

Zvolen - Podbrezová 2:1 (1:0)

Peter Jodas (tréner U15): „Súper nás od úvodu stretnutia zatlačili do defenzívy. Bol aktívnejší, fyzicky vyspelejší. Svoje šance však „zahodil“ a prišiel trest, keď sa individuálne presadil Strapek peknou strelou z 20 m. V druhom polčase sa situácia opakovala a gólom Bariaka sme sa ujali vedenia. Súper sa nevzdával a skorigoval výsledok na 2:1. Vyrovnať sa mu nepodarilo aj napriek prevahe a tlaku. Chcem sa poďakovať všetkým chlapcom za bojovnosť a nasadenie v zápase.“

Góly: Strapek, Bariak
MFK: Bosák – Nedeliak, Melicherčík, Baláž, Špánik – Cigánek, Kozelnický, Strapek, Vilhan (62. Toporka) – Kamenský (36. Bariak), Tuček (69. Michel)

1.LIGA STRED U14

Zvolen – Podbrezová 1:2 (0:2)

Daniel Valach (tréner U14): „Výsledok nás opäť neuspokojil, no tentokrát ma tento vôbec nerozhodil. Chlapci predviedli veľmi sympatický výkon, ktorý bol založený na kombinačnej hre a individuálnom presadení sa. Hráči si verili a aj ťažké situácie sa snažili riešiť futbalovo. Síce sme dvakrát inkasovali po hrubých individuálnych chybách, previnilcov sme nezatratili, pretože aj v týchto situáciách hľadali hlavne futbalovosť. Skutočne ma potešil prístup k zápasu, odhodlanie, nasadenie, no hlavne kus sebavedomia každého, čo sa prejavovalo v práci s loptou. Takto nejak by sme chceli napredovať. Tím chválim, pričom verím, že podobných zápasov odohráme čo najviac.“

Gól: Šaškievič
MFK: Škurla – Paulovčík (55. Bombala), Janeček, Blahutiak, Kurčík – Svintek, Šaškievič, Paľko, Nagy – Pacalaj (50. Slatinský), Soták (36. Ďarmati)

1.LIGA STRED U13

Jupie Banská Bystrica - Zvolen 13:1 (8:0)

Adam Kelemen (tréner U13): „Od úvodu zápasu sme sa snažili hrať aktívne, dôrazne a snažili sme sa získať loptu už na polovici súpera a následne dostať do zakončenia. V prvom polčase sme v mužstve A nevyužili viacero šancí (Janeček, Morvay, Mudráková, Vlčko, Pardus). Technicky a fyzicky dobre pripravený súper nám robil problémy v súbojoch 1:1, gólové príležitosti súpera riešil dobre chytajúci brankár Gašpar, v 30. min. však po slabom dôraze v defenzíve inkasoval (1:0). V prvom polčase sme v mužstve B po hrubých chybách v obrane inkasovali 7 gólov. V druhom polčase sme motivovali hráčov k väčšej aktivite. V mužstve A gólové príležitosti (Pardusa, Vlčka, Blahutiaka, Janečeka) ostali nevyužité, hráči pri ich realizácii boli nedôrazní. V 50. min. po akcii Blahutiak - Morvay - Vlčko posledný menovaný strelil gól. Súper nám do konca zápasu strelil po individuálnych chybách 3 góly. V mužstve B sme inkasovali 2 góly po hrubých chybách v obrane, gólové šance Kucharku, Šebiana mierili tesne mimo brány. Hráči v zápase vyprodukovali množstvo nepresností, zlých prihrávok, nedôrazného zakončenia či slabé obranné činnosti, hráči mali slabý pohyb bez lopty. Súper nás prevýšil vo všetkých herných činnostiach. Najväčší rozdiel bol v práci s loptou, nasadení, sebavedomí, pohybe a agresivite, ale aj o morálno - vôlových vlastnostiach "pobiť" sa o lepší výsledok.“

Gól: Vlčko
MFK – A: Gašpar – Blahutiak, Baránek – Janeček, Pardus, M. Bartoš – Mudrákova, Vlčko (Kalmár, Šintal); B: Palečka – Paulovčík, Husár – Šebian, Kucharka, A. Bartoš – Morvay, Gaško (Čokina, Jaroš, Koprda)

1.LIGA STRED U12

Jupie Banská Bystrica - Zvolen 6:5 (3:2)

Matej Révay (tréner U12): „Hodnotenie zápasu sa dá kopírovať s predošlými zápasmi. Mierna herná prevaha na našej strane, žiaľ nepremenené množstvo šancí. Dnes k prehre dopomohli aj individuálne chyby v defenzíve.“

Góly: Kruppa, Ďurčo, Solár, Dedok, Molnár
MFK – A: Vraštiak – Farkaš,Heis, Čierny - Solár, Štefko, Dedok, Kováč; B:Makovník - Molnár, Vegh, Hraško - Golian, Sudimák - Mazúchová Ďurčo (Kučera, Baňas, Galbavý, Ponický, Kruppa)