Súhrn víkendového zápasového programu mládeže

Naša mládež mala cez víkend na programe ďalšie svoje zápasy a darilo sa jej opäť striedavo, keď sme zaznamenali 5 víťazstiev a 7 prehier.

2. LIGA STRED U19

Zvolen – Bánová 0:1 (0:1)
ŽK: Urban
MFK: Kučera – Krnáč (59. Daniš), Urban, Vrbovský, Cavar – V. Slovák (59. Majchút), Hámorník, Tannhauser, Jablonský (80. Országh) – Strak (46. Krajč), Hodási (37. Psársky)

Roman Biba (tréner U19): „Z tohto zápasu som veľmi sklamaný. Aj po hernej a aj výsledkovej stránke. Svoje mužstvo som nespoznával. Do 29. min. sme neohrozili súperovu bránu. V závere prvého polčasu sme si ale predsa vypracovali dve sľubné šance, ktoré sme
trestuhodne zahodili. Naopak, súper z minima vyťažil maximum. V 18. min. hostia využili chybu nášho stopéra, ktorú útočník Bánovej zužitkoval strelou z poza pokutového územia, ktorú náš brankár by mal chytiť. Hostia sa do žiadnej inej šance nedostali a svoj jednogólový náskok ustrážili, keď nás mnohokrát vystavili do postavenia hry aj s pomocou čiarových rozhodcov, čím nám znemožnili niekoľko sľubných akcií v obidvoch polčasoch. Dosť to zapôsobilo na psychiku našich hráčov. Napriek týmto okolnostiam musím športovo priznať, že zápas sme si prehrali sami. V druhom polčase sme na to mali dostatok času a aj príležitosti, ktoré sme ale nevyužili.“

Jupie Banská Bystrica – Zvolen 3:4 (1:2)
Góly: Krajč 2, Psársky, Hodási (11 m)
MFK: Dvoran – Krnáč, Urban, Bariak, Slovák – Majchút (46. Hodási), Hámorník, Vrbovský, Jablonský (54. Daniš, 77. Országh) – Krajč (77. Strak), Psársky

Roman Biba (tréner U19): „Po zbabranom zápase s Bánovou v zostave nastalo niekoľko zmien. Ukázalo sa že to malo význam. Naša hra mala myšlienku, bola rýchlejšia a hlavne
efektívnejšia. Výsledkom sú štyri góly v sieti domácich. Prvý gól sme strelili v 10. min. po akcii Jablonského, keď po peknej zasekávačke nacentroval loptu Psárskemu, ktorý hlavou otvoril skóre. Druhý gól strelil Krajč po spolupráci so Psárskym v 22. min. Náš tretí gól sme strelili z pokutového kopu, keď rozhodca potrestal faul domáceho obrancu na nášho útočníka Krajča. Pokutový kop nekompromisne premenil v 63. min. Hodási. Štvrtý gól sme
zaznamenali v 71. min. po veľmi peknej individuálnej akcii Krajča a ešte krajšej strele, ktorá skončila v šibenici domáceho brankára. Škoda troch gólov v našej sieti. Všetky góly padli po chybách z našej ľavej strany. Žiaľ, po minulom zápase máme zraneného aj krajného obrancu Cavara. V zápase sme na poste krajného ľavého obrancu vystriedali až trojicu hráčov (Slovák, Daniš, Országh). Prvý dvaja menovaní mali v defenzívnej činnosti veľké problémy, čo domáci hráči aj využili. Chlapcom sa chcem poďakovať za bojovnosť a veľkú chuť vyhrať.“

2. LIGA STRED U17

Zvolen – Bánová 6:0 (4:0)
Góly: Dolniak 2 (oba z 11 m), Krnáč 2, Oboňa, Jankovič
ŽK: Bariak, Suja
MFK: Konôpka - J. Slovák, Dolniak, Bariak, Bielik - Pálka (41. Hronček), Paľko (41. Mračko) - Oboňa (41. Abrahám), Suja, Eperješi (53. Jankovič) - Krnáč (41. Kovalančík)

Ernest Peterke (tréner U17): „Povinné víťazstvo nad veľmi slabým súperom.“

Jupie Banská Bystrica – Zvolen 9:1 (6:0)
Gól: Abrahám
ŽK: Eperješi
MFK: Sekereš (41. Konôpka) – Slovák, Dolniak, Pálka, Bielik - Suja (41. Jankovič), Paľko (50. Mračko) - Abrahám (66. Oboňa), Hronček, Eperješi - Kovalančík (41. Krnáč)

Ernest Peterke (tréner U17): „Mrzí ma, že kolega Slobodník mohol napísať do hodnotenia to, čo ja po zápase s Bánovou – Povinné víťazstvo s veľmi slabým súperom. Som sklamaný z prístupu mojich hráčov.“

1. LIGA STRED U15

Námestovo - Zvolen 3:0 (2:0)
MFK: Benko – Nedeliak, Melicherčík, Baláž, Špánik – Cigánek, Bariak (63. Bombala), Kozelnický, Vilhan (36. Bosák) – Strapek, Kamenský

Peter Jodas (tréner U15): „Do zápasu sme opäť naskočili veľmi zle. Od úvodu nás súper zatlačil. Hráči produkovali veľa chýb. Domáci hráči nás predčili vo všetkých herných činnostiach, boli lepší nielen na lopte, ale aj v pohybe a agresivite. V druhom polčase sa hra vyrovnala, avšak nepremenili sme ani vyloženú šancu a tak súper zaslúžene zvíťazil.“

Zvolen – Rimavská Sobota 0:2 (0:0)
MFK: Benko – Nedeliak, Baláž, Melicherčík, Špánik - Cigánek (65. Bombala), Kamenský, Bariak, Kozelnický - Tuček (36. Zajac), Strapek

Peter Jodas (tréner U15): „Zápas „slepého s jednookým“ zaslúžene vyhrali hostia, ktorí rozhodli v druhom polčase po našich hrubých chybách. Súper bol dôraznejší v osobných súbojoch, čo dnes stačilo.“

1. LIGA STRED U14

Námestovo - Zvolen 5:0 (1:0)
ŽK: Pacalaj
MFK: Nagy – Pacalaj, Škurla, Ďarmati, Slatinský – Svintek, Šaškievič, Paľko, Závalec – Antoška, Soták

Daniel Valach (tréner U14): „Opäť sme inkasovali hneď v úvode zápasu po viacerých na seba nadväzujúcich individuálnych chybách. Neskôr sme sa upokojili a začali lepšie kontrolovať loptu, no do šancí sa veľmi nedostávali. Naopak, domáci hrozili po nakopávaných loptách a taktických chybách našich defenzívnych hráčov. V polčase sme hráčov nabádali, aby pokračovali v snahe o kombinačnú hru a viac si verili v práci s loptou. Znovu sme ale doplatili na veľmi hrubé individuálne chyby, prakticky hneď po začatí druhého polčasu, vďaka ktorým sa súper dostal do trojgólového vedenia. Následne sme opäť hru vyrovnali a vytvorili si aj niekoľko veľmi sľubných príležitostí na strelenie gólov, ktoré sme ale trestuhodne zahodili. Naopak, súper v závere potrestal ďalšie naše hrúbky a tak sa tešil z vysokého víťazstva. Aj keď taktické chyby sú v tomto veku odpustiteľné, veľké individuálne technické nedostatky, ako aj fyzická pripravenosť sú alarmujúce.“

Zvolen – Rimavská Sobota 3:2 (0:0)
Góly: Svintek 2, V. Paľko
MFK: Škurla – Pacalaj, Janeček, Ďarmati, Soták (56. Šintál) – Svintek, Šaškievič, V. Paľko, Závalec (36. Nagy) – Slatinský, Bartoš

Daniel Valach (tréner U14): „Začiatok zápasu bol rozháraný z oboch strán, no postupne sme aktívnejší a lepší v práci s loptou boli my. Vytvorili sme si aj tri dobré príležitosti, ktoré sme ale pre slabší dôraz nedokázali využiť. Súper hrozil po rýchlych protiútokoch, ktoré sme dokázali eliminovať. Po prestávke sme zvýšili aktivitu, pridali na dôraze a zaslúžene sanapokon dostali do dvojgólového vedenia. To sme ale v krátkom čase, keď poklesla naša koncentrácia, stratili. Súper nám poľahky strelil dva góly a vrátil sa tak do zápasu. Chlapci však opäť zvýšili aktivitu, zmobilizovali posledné sily a nakoniec sa dočkali zaslúženého víťazstva. Verím, že prvé tri body nám pomôžu najmä po psychickej stránke. Za bojovnosť a prístup si zaslúži pochvalu celý kolektív.“

1. LIGA STRED U13

Zvolen – Námestovo 3:19 (2:7)
Góly: Pardus 2, A. Bartoš
MFK – A: Gašpar – Muráň, Paulovčík – Urso, Pardus Gaško – Morvay, A. Bartoš; B: Palečka – Bozalka, Husár – Šintál, Šebian, Baránek – Jaroš, Husár

Adam Kelemen (tréner U13): „V oslabenej zostave, bez brankárov, keď viacero hráčov dalo prednosť inému programu ako prvoligovému majstrovskému zápasu, nám museli vypomôcť hráči ročníka 2004. Proti dobre fyzicky a technicky pripravenému súperovi sme prehrávali osobné súboje, vyprodukovali množstvo individuálnych chýb, chybných rozohrávok, naše chyby súper okamžite trestal a strieľal nám gól za gólom. Gólovo sa presadil A. Bartoš a dvomi gólmi Pardus. V priebehu zápasu sa ešte do ďalších 4 gólových šancí dostal Pardus, ale gólovo sa nepresadil. Tento zápas znova ukázal, že pre niektorých hráčov je 1. liga veľkým sústom. Ich výkonnostná, ale aj mentálna úroveň je v niektorých prípadoch nepostačujúca.“

Rimavská Sobota – Zvolen 2:4 (0:3)

Góly: Muráň, Pardus, M. Bartoš, Mudráková
MFK - A: Gašpar – Blahutiak, Janeček, Muráň, Pardus, Šaškievič, Morvay, Mudráková, A. Bartoš; B: Palečka - Paulovčík, Baránek, Husár, Šebian, M. Bartoš, Gaško, Bozalka, Koprda

Adam Kelemen (tréner U13): „Od začiatku zápasu sme sa snažili hrať aktívne, v 3. min. po peknej prihrávke Blahutiaka otvoril skóre Muráň. Neskôr sa presadil po individuálnej akcii Pardus. V priebehu zápasu sme si vypracovali viacero gólových príležitostí, ktoré ale nesmerovali do priestoru brány (Šaškievič, Janeček, Mudráková, Pardus, Muráň), resp. skončili na konštrukcii brány (Šaškievič, Mudráková). V mužstve B sa v 20. min. gólovo presadil peknou strelou M. Bartoš, ktorý zúžitkoval prihrávku Baráneka. Technicky dobre pripravení domáci hráči nám robili problémy v súbojoch 1:1, po ktorých nám po našom nedôraze v obrane strelili dva góly. V 57. min. spečatila naše víťazstvo Mudráková. Chválim celé mužstvo za prístup k zápasu. Bol to nepochybne zaujímavý zápas s množstvom šancí z našej strany, ale aj chýb, logicky patriacich k tejto vekovej kategórii. Víťazstvo poteší, achcem veriť tomu, že aj povzbudí celé mužstvo do ďalšej práce.“

1. LIGA STRED U12

Zvolen – Námestovo 2:3 (0:3)
Góly: Kováč, Bozalka
MFK – A: Makovník - Molnár, Heis, Kollár – Štefko, Solár – Farkaš, Kováč; B: Vreštiak – Bozalka, Hraško, Vegh (Kučera) – Čierny, Ďurčo - Kruppa, Ponický (Galbavý, Háčik, Sudimák)

Matej Révay (tréner U12): „Tento zápas, resp. výkon, by som rozdelil do dvoch polčasov. Prvý polčas sa niesol v znamení veľkého množstva nepresných prihrávok, splašenosti hráčov. Ale aj napriek tomu sme sa dostávali do vyložených šancí, ktoré sme nedokázali premeniť. Súper sa dostal tri krát pred našu bránu a strelil tri góly. Druhý polčas bol v našej réžií. Po dohovore cez polčas sa chlapci ukľudnili, zistili, že sa dá hra a aj výsledok otočiť. Vypracovávali sme si množstvo šancí, ale žiaľ, to čo sme mi nepremenili, to hádam už ani nie je možné. Spomeniem tutovky Kováča, Farkaša, Štefka, Kruppu... Dokázali sme premeniť len dve. Jeden gól nám nebol uznaný z údajného ofsajdu. Za mienku stojí ešte posledná akcia a to rohový kop, kde nabehol aj náš brankár Makovník. Po dobrom zahratí loptu nedotlačil sám pred prázdnou bránou Štefko a tak aj za stáleho povzbudzovania domácich rodičov, ktorým patrí pochvala, sme nedokázali vyhrať. Z defenzívy pochválim Matúša Heisa a Šimona Kollára, ktorý, hoci o rok mladší (2005), podáva veľmi dobré výkony.“

Rimavská Sobota – Zvolen 1:9 (1:4)
Góly: Dedok, Baňas, Kollár, Solár, Ponický, Štefko, Háčik, Sudimák, Molnár
MFK – A: Makovník- Kollár,Vegh, Hraško, Solár, Štefko, Mazúchová, Dedok; B: Vreštiak – Molnár, Heis, Galbavý, Ponický, Sudimák, Kučera, Kruppa, Háčik, Golian, Baňas

Matej Révay (tréner U12): „V hre sme jasne dominovali, ale žiaľ prispôsobili sme sa tempu súpera. To znamená, že kebyže ideme na sto percent, hra by mala z našej strany iné tempo, iný šmrnc a určite by aj samotná výhra bola krajšia. Prvý polčas, aj keď po jednoznačnej prevahe, sme strácali množstvo lôpt nepresnými prihrávkami, zlým spracovaním lopty. Nevychádzala nám kombinačná hra a zahodili sme kopec gólových šancí. Minimálne tri samostatné nájazdy Dedoka a Sudimáka. V druhom polčase sme pokračovali v prevahe, ale napravila sa troška presnosť prihrávok a kombinačná hra. Pridali sme aj pekné góly a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Teší ma, že góly dali viacerí hráči.“