MŠK Novohrad Lučenec - MFK Zvolen 2:1 (0:1)

Góly: 56´ a 89´Higor Dos Santos Almeida – 29´ Oboňa

Grujičić - Keszi, Hornyák, Pipíška, Sarvaš, Jovanović (76´ Radmanović), Hrnčiar, Môcik, Oláh (76´ Kamenský), Almeida, Budinský

Tréner Miroslav Keri

MFK:

Mráz - J. Slovák, Oboňa, Kotora, Vávro, Antal, Neušel, Valent (84´ Suja), Tannhauser (76´ Pavlík), V. Slovák (61´ Psársky), Hric

Tréner Miloš Foltán

V anglickom týždni čakalo futbalistov MFK stretnutie v Lučenci. Novohrad v týždni deklasoval na svojom trávniku Kalinovo, predtým vyhral v Liptovskom Hrádku, nad Čadcou a naposledy prehral na Kováčovej, kde MFK „utrpelo“ remízu. Novohrad strácal na Zvolen sedem bodov a tak o osude stretnutia mohli rozhodnúť maličkosti. A paradoxne rozhodli.

Dalo by sa očakávať, že po stretnutí v týždni nebudú mužstvá produkovať rýchly futbal, no opak bol pravdou. Obe mužstvá začali síce zo zabezpečenej obrany, no s útočnou taktikou. Domáci sa snažili využívať nakopávané lopty za obranu Zvolena, no dokázali loptu spracovať i v strede poľa a kombinovať. Pozorná prepracovaná obrana MFK však útočné snahy zvládala na výbornú a hráči príkladne bojovali o každú loptu. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami a čo prešlo spoľahlivo likvidovali brankári Grujičić a Mráz. Po polhodine hry zúročili Zvolenčania mierny tlak, priamy kop z 35 metrov rozohral centrom do pokutového územia Antal, najvyššie vyskočil Kotora, ktorý krížnou hlavičkou našiel na rohu päťky voľného Oboňu, ten z voleja nechytateľne trafil vinkel Grujičićovej bránky. 0:1. Do polčasu zaskočení domáci nedokázali vyrovnať.

V druhom dejstve sa obraz hry nemenil, domáci sa snažili dostať pred Mráza, Zvolenčania ich profesorsky držali mimo dostrel. No v 56 minúte po Pipíškovom pase síce Oláh nedostihol loptu, ku ktorej ho nepustil Oboňa, no jeho pád znamenal pokutový kop pre domácich. Loptu si na biely bod postavil Almeida, no Mráz penaltu vyrazil na roh päťky, hráči MFK však loptu neupratali a Almeida doslova zázračne z akejsi otočky poslal loptu do siete. 1:1. Hostia však bojovali o plný bodový zisk. Gólom hrozila už Tannhauserova šanca, v 87 minúte sa dostal cez troch obrancov do pokutového územia Hric a jeho strelu so šťastím vyrazil Grujičić. Už o minútu vybojoval MFK rohový kop, po ktorom na dvakrát chytil Grujičić na bránkovej čiare gólovú hlavičku Neušela. V poslednej minúte videl na lavičke žltú kartu Lehotský, za protesty k verdiktu rozhodcov. Karte predchádzal hlavičkový súboj Antala s Kamenským, ktorý si bol vedomý posledného dotyku s loptou a bežal i so spoluhráčmi k svojej bráne. Prvý asistent však ukázal opačne, Pipíška predtým beztrestne atakoval trénera hostí, ktorý chcel loptu podať svojim hráčom. Ako sa hneď ukázalo tento verdikt hrubým spôsobom zasiahol do priebehu stretnutia. Sarvaš vhodil aut najmenej 10 metrov bližšie k bráne hostí, Budinský našiel Radmanovića, jeho strelu Mráz vyrazil, no Almeida síce hlavou vyrazenú loptu dobre netrafil, no napriek Mrázovej snahe nepredvídateľným oblúkom predsa spadla za bránkovú čiaru.

Okamih zápasu:

O osude zápasu rozhodla posledná minúta. Po darovanom aute sprevádzanom „podivnými“ okolnosťami domáci naplno bodovali

záznam hovorí za všetko

Postava zápasu:

V drese Zvolene určite brankár Milan Mráz, napriek psychickému tlaku zlikvidoval darovanú penaltu a v poslednej minúte i strelu z 12 metrov, no najšťastnejší hráč MŠK Almeida dva krát skóroval s odrazených lôpt a pri druhom góle netušil kde je lopta, tá ho doslova do hlavy trafila

Vyjadrenie trénera:

Zbytočná strata bodov, chlapci hrali výborne, nechcem sa vyhovárať, my sme mali rozhodnúť a nedať domácim šancu k ničomu, za takýchto okolností by bolo určite lepšie kaziť hru, no radi hráme futbal a hlavne fair play, bol to smolný zápas