Napriek výbornému výkonu so Sereďou prehra

MFK ZVOLEN – ŠKF iClinic SEREĎ 0:2 (0:1)

Góly: 24´ Matheus Do Amaral Olavo, 90´ Christian Attah Junior

karty: 88´ Antal - 23´ Attah, 53´ Nascimento, 90´ Slaninka

Zostavy:

MFK ZVOLEN:

Mráz - Cavar, Bil, Kotora (C), J. Slovák, Pavlík, Neušel, V. Slovák (77´ Valent), Tannhauser, Suja (70´ Vávro) , Psársky (57´ Antal),

Tréner Miloš Foltán

Hostia začali veľmi aktívne, zhurta sa snažíli zatlačiť domácich, no Zvolenskí mladíci s prevapivým kľudom kombinovali na jeden dva dotyky a v útočnej snahe boli veľmi dotieraví a nedávali favoritovi priestor pre rozvinutie hry. Fortuna ligista zaskočený presingom reagoval na prekvapenie nie zvýšenou intenzitou pohybu, ale teatrálnym padaním pri osobných súbojoch, ktoré domáci futbalisti ustáli, hostia si pýtali od arbitrov fauly, no paradoxne hrubo faulovali flustruvane oni a v 23 minúte videl po zákroku prekvapivo iba žltú Attah. No filmovanie sa im oplatilo v 24 minúte, keď Morong vletel padajúc medzi trojicu obrancov a kopal sa priamy kop z 25 metrov. Olavovu strelu z darovaného priameho kopu či skôr center nešťastne v múre tečoval Mrázovi do protipohybu hlavou smoliar stretnutia Psársky. 0:1. Hostia sa prekvapivo nedostali do väčšieho tlaku, lebo domáca omladina výborne dirigovaná Kotorom ešte viac vysunula obranu a nedovolila hosťom kombinovať. Domáci odchovanci dokázali držať krok s furtunaligistom, v ktorého zostave hrali prím legionári a obetavosť domácich prevýšila teatrálny spôsob hry. Domáci diváci s nevôľou reagovali na súboje Slaninku, ktorý si neustále vynucoval pádmi á la Hollywood fauly, dokonca i po zákroku lakťom do tváre Tannhausera ľahol na trávnik ako postihnutý. Ale obišiel bez kartového trestu. Do polčasu Mráz poľahky chytil strely Nascimenta aj Olava. Zvolenčania si šancu vytvorili v 43 minúte, keď po centri Neušela zobral loptu z Psárskeho hlavy vo výskoku brankár Penksa. No v osobných súbojoch domáci dominovali, do zúfalstva perfektnými obrannými zákrokmi privádzal hlavne hráčov čiernej pleti pri ich prienikoch pohotový Bil, ktorý neprehral hádam ani jeden osobný súboj.

Druhé dejstvo prinieslo na radosť domácich divákov ešte tesnejšie a priestorovo celoplošné napádanie domácich a favorit musel zapnúť na plné obrátky, aby eliminoval ich akcie. Napriek tomu Zvolenčania pôsobili ako keby nehrali o dve súťaže nižšie. V 50 minúte po prieniku Tannhausera v čistej gólovej šanci na päťke minul loptu sám pred brankárom Psársky. Mráz vychytal Olavovu tutovku z 10 metrov, Potom znova úradoval výborný Bil pri prieniku Moronga, nedovolil preniknúť pred Mráza ani Attahovi. Dve strely Špehara skončili na streche Zimného štadióna. Hru zabrzdili striedania, no domáci vycítili možnosť dostať sa do hry, v závere stretnutia zabrali a prekvapivo sa usadili pred pokutovým územím hostí. V 87 minúte búrilo publikum po neodpískanej ruke Hučka v pokutovom území, potom obrovský tlak pokračoval a Penksa ratoval favorita pri prienikoch Antala a Tannhausera, Slaninka potvrdil úlohu naj simulanta, vykoledoval kartu pre Antala, hostia flustrovaní dokonca vyvolali vzruch i za účasti horkokrvných trénerov. No potom nezvládol situáciu pri prieniku Antala Slaninka, videl kartu a Zvolen kopal v posledných sekundách priamy kop z 30 metrov. Do útoku sa zapojil i brankár Mráz, no hostia už po 90 minúte, keď sa nenastavovolo z odrazenej lopty dostali do brejku a opustenú bránku trafil s prehľadom Attah. Domáci si za výkon profi jednému z naj klubov Fortuna ligy zaslúžia obrovskú pochvalu. Bez troch zranených hráčov základnej zostavy, najmä bez naj strelca Hrica, ktorý dokázal za necelých 65 minút streliť v predchádzajúcom kole 4 góly a na tri prihrať, s vlastne smoliarskym inkasovaným vlastným gólom, neodpískanou rukou hostí a darovaným druhým gólom podľa záznamu v už v 92 minúte (nastavovala sa nula v trvaní skoro dvoch minút), sa nemajú za čo hanbiť. Zvolenskí mladíci opäť predviedli výkon nad pomery a zaslúžene si vyslúžili pozápasové stading ovation napriek prehre spokojných divákov. Stojí však za zamyslenie, či potrebujete Fortuna ligista pomoc, aby zdolal mužstvo s vekovým priemerom tesne nad 20 rokov zložené s amatérov hrajúcich skoro zadarmo, no pre partiu a radosť s futbalu.

Hráč stretnutia

osobných súbojoch doslova do zúfalstva perfektnými obrannými zákrokmi privádzal hlavne hráčov čiernej pleti pri ich prienikoch pohotový Miroslav Bil, ktorý neprehral hádam ani jeden osobný súboj, vždy bol na svojom poste v pravej chvíli a mal obrovský prehľad v hre a hádam nepokazil ani jednu loptu

Okamih stretnutia

O výsledku stretnutia rozhodla 24 minúta stretnutia, darovaný priamy kop, nešťastný teč hlavou do protismeru od Psárskeho, ktorý mal na dosah vyrovnanie, keď paradoxne kúsok nedočiahol hlavou loptu v čistej gólovej šanci sám pred brankárom v 50 minúte, skrátka smoliar stretnutia

Vyjadrenie trénera

Po stretnutí bol tréner domácich Miloš Foltán na roztrhanie, televíznym štábom i píšucim novinárom čelil viac ako víťazný tréner Serede: "Super mal určite oproti nám hernú kvalitu, no moji chlapci bojovali doslova do poslednej sekundy o čo najlepší výsledok. Potvrdili výbornú atmosféru v mužstve, bojovali o každú loptu, ukázali naozaj futbalové srdce.Na rozdiel od súpera máme perspektívne mladé mužstvo prevažne zložené z odchovancov. Súper vyhral doslova dvomi darovanými gólmi. Diváci pochopili situáciu, hnali nás dopredu a za výkon po zápase hráčov odmenili potleskom."