Champions Trophy

Mladé nádeje zvolenského MFK Zvolen zaradení do prípravky U10 sa zúčastnili zaujímavého futbalového projektu vo Viedni. Pod názvom „ChampionsTrophy 2018“ sa konala akási obdoba Ligy majstrov pre deti narodené v roku 2008. Od februára do mája 2018 sa na 40 kvalifikačných turnajoch po celej Európe zúčastnilo vyše 1000 mužstiev (cca 14 000 detí), aby sa kvalifikovali do finále (128 mužstiev) vo Viedni (15-17 júna). V minulom ročníku dominovali v tejto kategórii nádeje víťaznej Chelsea Londýn i medailových Benfiky Lisabon a Juventusu Turín.

Prípravkári MFK absolvovali 3 kvalifikácie a na turnajoch v Petržalke (16 mužstiev) obsadili 9. miesto, v Rakúskych Hagenbrunne (16 mužstiev) 2. miesto a v Neulengbachu (18 mužstiev) 4. miesto. Súpermi im boli mužstvá zo Slovenska, Česka, Rakúska a Maďarska. V konečnom hodnotení sa však do finále neprebojovali, no vzorne reprezentovali klub aj mesto, ukázali svoju kvalitu a bolo pre nich veľkým poučením hrať proti rôznym mužstvám s rôznym štýlom. Tréneri si doniesli veľa poznatkov akým smerom sa uberá mládežnícky futbal dnes.

Zaujímavý bol nejasný systém postupu do finále, do ktorého sa prebojovalo až 39 rakúskych mužstiev, mnohé až 3. miesta a Zvolenčania boli síce na 2. mieste, no nepostúpili. Na dokreslenie stačí spomenúť posledné stretnutie s dovtedy nepostupujúcou domácou Viedňou, keď o remíze rozhodla vymyslená penalta v poslednej minúte a MFK viedli 2:1. A veru v šatni sa objavili i slzy, nečudo, veď v turnaji v 11 zápasoch prehrali jediný raz v riadnom hracom čase a napriek umiestneniu sa do finálovej časti „záhadne“ neprebojovali.

Výsledky turnajov:

Petržalka:

ZV – Inter BA 0:2, ZV – Skalica 1:1, ZV – Zbrojovka Brno (ČR) 1:0, ZV – FC Budapešť 1:2, ZV – Vrakuňa BA 1:2, ZV – Žiar nad Hr. 2:0, ZV – Ružomberok 0:3, ZV – Šoproň (Maď.) 3:0, ZV – Hodonín (ČR) 3:1.

Hagenbrunn:

ZV – LAZ Weinviertal 1:1, ZV – FC Hagenbrunn 3:1, ZV – Sportklub Delta Viedeň 1:0, Zv – KaRABAKH Viedeň 0:0 (2:1 p.k.), ZV – Wiener Sportklub 2:0, ZV – Sportklub Delta Viedeň 0:2.

Neuglengbach:

ZV – SV Neulengbach 2:0, ZV – FC Mariahilf Viedeň 2:0, ZV – Post SV Viedeň 5:1, ZV – ASV Hunterbruhl 1:1, ZV - RSC Wolfsgraben 1:1, ZV - SC BrunnamGeburge 3:0, ZV – ASK Erlaa3:0, ZV – FC Ružinov BA 0:2, ZV – FC Meutern 4:0, ZV – FAC Viedeň 2:2 (1:3 p.k.), ZV – ASV Hunterbruhl 2:2 (1:2 p.k.)

Celková bilancia v kvalifikačných turnajoch: 26 zápasov 14 – 6 – 6 44:24 48 b

Najlepší strelcom bol S. Vidhold s 19 gólmi.