MFK Zvolen – Partizán Bardejov 0:0 (0:0)

ŽK: 52´Ľubomír Ivanko Macej, 78´ Michal Hamuľak

Rozhodovali: Michal Perašín - Marián Jankovič, Juraj Halíček, NR Peter Cvengroš

Tomáš Jenčo – Marek Dubeň, Igor Kotora (K), Jozef Sombat (87´Luka Pejović), Martin Jackuliak, Nikolas Včelka, Jakub Mádel (64´Martin Majchút), Peter Lupčo (73´Filip Deket), Andrej Kmeť, Andrely Kouessabio Makela, Miroslav Hrebík

Tréner Marián Süttő

Partizán:

Richard Gmitter - Mário Jacko, Dávid Berežný, Michal Grohoľ (77´ Jakub Verčimák), Dávid Belunek, Szymon Gruca (68´ Valery Patarocha), Ľubomír Ivanko Macej, Vladimír Andraščík (K), Ľubomír Pangrác-piter, Michal Hamuľak, Jan Staško

Tréner Ryszard Kuźma

V úvodnom kole druhej futbalovej ligy sezóny 2017/2018 futbalisti MFK Zvolen prehrali o gól s FC Lokomotíve Košice na jeho trávniku a ich súper v druhom kole „partizáni“ z Bardejova deklasovali FK NOVES Spišská Nová Ves 4:0. V súboji desiateho týmu s druhým boli favoritom hostia, ktorí mali stabilizovanejší káder a vychádzajú z kvalitnej defenzívy a „Spišiakov“ prevalcovali uragánom šancí v druhom dejstve. Stredoslováci v základe iba s trojicou hráčov z minulej sezóny sa postupne zohrávajú a i tak sa čakal vyrovnaný súboj.

Zvolenčania začali lepšie, Jackuliak po prieniku centroval na pťku no pred Sombatom stihol zachytiť loptu brankár Gmitter. Hostia začali tvrdou hrou a už v 7 minúte pocítil tvrdosť Grucovho lakťa beztrestne Sombat, ktorého v už o tri minúty vysunul perfektnou prihrávkou s citom hrajúci Jackuliak, no po jeho prihrávke Lupčo sám pred šancu nepremenil. Hostia padali po každom prehratom súboji, vypýtali si niekoľko priemych kopov, no obrana domácich pracovala pod taktovkou kapitána Kotoru spoľahlivo. Zvolen získaval optickú prevahu a pohrozil po útokoch Makelu a po kombinácii Lupča s Hrebíkom vyrazil obetavo jeho gólovú strelu Gmitter. Po rohovom kope sa prekvapivo nepískalo po faule na Kotoru, postrčeného vo výskoku v pokutovom území a z protiútoku zlikvidoval šancu Hamuľaka Jenčo. Po prieniku Makelu vystrelil v 23 minúte tesne nad Lupčo a o sedem minút pozdĺž brány hlavičkoval Kotora. Búrku nevôle vyvolal nepotrestaný faul zozadu v podaní Grucu v 38 minúte a už o dve minúty sa nepískalo ani pri malej domov v päťke hostí. Domáci pohrozili pri akcii Hrebíka s Jackuliakom a keď ani zákrok na Sombata nebol klasifikovaný ako nedovolený, nervozita sa zvyšovala. Keď Makela v šanci neprestrelil obranu hostí ani na dvakrát skončilo sa prvé dejstvo bez gólov.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá bez zmien, no Zvolenčania značne pritlačili Bardejovčanov pred pokutové územie a ich ofenzíva prinášala šance. No postupne neuspeli Makela, Sombat a Jackuliakova technická strela preletela iba tesne okolo vinkla Gmitterovej brány. Potom vyriešili prienik hostí v podaní Staška Dubeň a Kotora a potom zahodil gólovú šancu Sombat, keď po obstrelení brankára skončila lopta tesne vedľa pravej žrde. Po hodine Makelov pokus chytil Gmitter a potom Makelov center sám pred prázdnou bránou poslal striedajúci Majchút iba do bočnej siete. Hostia čelili prevahe MFK za cenu faulov, no arbitri poskytli „výhodu“ domácim i keď sa lopty zmocnili hostia. Búrku nevôle vyvolalo teatrálne vykázanie asistenta Ľuba Moravčíka zo striedačky za intervencie až trojice arbitrov, ktorí „nakopli publikum k nebývalému povzbudzovaniu . Hostia filmovali a faulovali, drobili hru. V 80 minúte skončil ďalekonosný lob Makelu tesne nad bránou Bardejova, keď sa Gmitter vybral pred pokutové územie. Keď v závere ratoval vychytanú nulu „teleskopickou“ rukou Jenčo po prekvapivej gólovej strele Hamuľaka z otočky a zlikvidoval strelu Staška a na druhej strane skončil Kotorov klopený volej tesne nad bránou Bardejova rozišli sa mužstvá po nerozhodnom stave bez gólov deľbou bodov.

Okamih stretnutia:

Zaujali tri

1.Nezmyselné vykázanie asistenta trénera Ľubomíra Moravčíka po interpelácii voči náhradnému arbitrovi po neodpískaných ostrých zákrokoch na „svojich“ hráčov a „divných“ verdiktoch rozhodcov, ktorí rozhodne „nemali svoj deň“, čo potvrdili i protesty hostí pri niektorých záhadne odpískaných situáciách (bez odozvy, ktorá bola v prípade Moravčíka za asistencie až trojice arbitrov), keď prehliadli i malú domov z päťky u hostí, či pískali postavenie mimo hry hosťom, keď poslal loptu brankárovi domáci hráč a tolerovania filmovania v závere, keď po dlhom „válaní sa“ po trávniku hráča hostí “postihnutý“ odšprintoval za postrannú čiaru a bleskovo sa zapojil do hry.

2.Jednoznačne nepremenené čisté šance

3.A v závere chytená gólová strela Jenčom, ktorý uhájil čisté konto a bod pre MFK

Postava stretnutia:

Zodpovedným výkonom v celom stretnutí a istotou v tvorbe hry a nasadením v osobných súbojoch, ktoré s istotou vyhrával a vždy bol v naordinovanom systéme hry kde mal byť, hráč č.19 Andrej Kmeť

Po stretnutí sa k jeho priebehu vyjadril tréner MFK Marián Süttő: „Odohrali sme výborné stretnutie, voči Bardejovu, ktorý je jedným z najtaktickejšie hrajúcich mužstiev sme si vytvorili množstvo šancí, ale s výsledkom nie som spokojný. Nevyužili sme štyri gólové sólo nájazdy, výsledok vôbec nedáva obraz hry, v tomto zápase, myslím si, sme mali vyhrať. Hráči i v tomto horúcom počasí predčili súpera, aj keď ten mal tiež dobré fázy v stretnutí a preto ma výsledok mrzí. Bolo by to krásne mať tri body. V tréningovom procese sa venujeme zakončovaniu a musíme sa zamerať na zúročenie kvality a presadiť sa pri premieňaní šancí. Mužstvo nemá kondičný deficit, nevidel som ani nesúhru medzi formáciami, naopak niektoré akcie boli skvelé a chýbalo im málo ku gólu. Naša defenzíva určite spĺňa parametre 2.ligy, ale chýba nám finálna fáza, tam musíme popracovať a zjednodušiť zakončovanie a vyvarovať sa chýb. Dnes som spokojný, mám k svojim hráčom úctu. Zaslúžili by si divácku podporu nielen pre dobré hru, ale i vytvorenie naj ozajstného domáceho žičlivého prostredia, chlapci by si to zaslúžili. Dúfam i vo väčšie divácke návštevy na budúcich stretnutiach. “

MFK Zvolen v 3.kole 25.ročníka druhej najvyššej futbalovej súťaže zavíta v sobotu 12.8. do

Liptovského Mikuláša a na domácom trávniku sa predstaví v sobotu 19. augusta, keď o 17,00 hodine privíta Pohronie.