MFK Zvolen – MFK Žarnovica 3:1 (1:1)

Góly: 19.Hrebík, 55.Lupčo, 84.Jackuliak – 24.Bobor

Rozhodovali: Libiak – Jodas, Doval

110 divákov

MFK Zvolen pokračoval v príprave na novú sezónu 2.futbalovej ligy už ôsmym prípravným stretnutím a v utorok 18.júla 2017 o 17,30 hodine privítal na domácom trávniku treťoligového súpera zo Žarnovice. V zostave súpera sa objavili i bývalí hráči MFK Sudimak, Blaho, Bobor či Höger a na lavičke bol tiež Zvolenčan Ján Kováč. V zostave MFK dal tréner Süttő šancu novým hráčom a v druhom polčase striedal až osmičku hráčov.

Hráči MFK v predposlednom stretnutí prípravy dokázali na domácom trávniku poraziť Žarnovicu 3:1, no po polčase bol výsledok nerozhodný. Skóre otvoril domáci pilier obrany Hrebík v 19 minúte. Hostia dokázali vyrovnať po prečíslení domácej obrany a úspešný bol „Zvolenčan“ Vraťo Bobor. Ešte pred polčasovou prestávkou mali hráči MFK šance no Trajkovky, Djordevič i Slovák Högera neprekonali. V druhom polčase hráči MFK vsietili ďalšie dva góly. V 55 minúte zakončil Lupčo s prehľadom svoj nájazd a v 84 minúte trafil krížnou strelou ukážkovo Jackuliak. Hostia hrali kompaktne a boli vhodne zvoleným súperom, keď v pár šanciach podržal domácich striedajúci Jenčo.

Po dvoch týždňoch prípravy majú po ôsmych prípravných stretnutiach Zvolenčania túto bilanciu:

Jedna prehra, dve remízy a päť víťazstiev s celkovým nebývalým skóre 25:9.

V sobotu o 11-tej hodine privíta MFK doma v generálke na ligu  Rimavskú Sobotu.