Divákov. 596

POHRONIE: Roman Packo – Ján Nosko, Marek Pittner, Patrik Prikryl (82. Jozef Sekereš), Lukáš Pelegríni (67. Daniel Hudák), Peter Ďungel, Marek Frimmel, Lukáš Garaj, René Paraj, Ján Sojka (60. Miroslav Gregáň), Patrik Blahút. Tréner: Miloš Foltán

MFK: Tomáš Jenčo – Stefan Jovanović, Haris Memić, Igor Kotora, Andrej Labuda, Jozef Sombat, Jan Staško, Osama Ben Kaddour (79. Mikael Ludovic Ngango Dikobo), Denis Čery (45. Tiep Phan Thanh), Oleksandr Oliinyk (46. Aleksandar Janković), Mihajlo Popović. Tréner: Anton Jánoš.

V Dolnej Ždani sa hralo susedské derby.

Už v 6. min. prešiel do šestnástky Blahút, ale Ďungel dal hlavou vedľa. V 16. min. Pelegríniho center usmernil hlavou Nosko a po teči obrany skončila lopta v sieti – 1:0. V 30. min. podnikli domáci peknú akciu po osi Blahút – Ďungel, no Sojku vychytal Jenčo. V 36. min. mali šancu Zvolenčania, no Packo chytil volej Memićovi. V 38. min. zvýšil po rohovom kope Prikryl po prihrávke Blahúta na 2:0. V druhom polčase Zvolen za minútu prišiel o Staška, ktorý uvidel žltú a následne červenú kartu. V 68. min. potiahol loptu po ľavej strane Frimmel, Garajovu strelu vyrazil Jenčo a chytil aj Gregáňov pokus. V 73. min. trafil Frimmel spojnicu žrdí. V 77. min. prešiel Blahút cez troch hráčov, no Jenča neprekonal. V 82. min. zhodil tutovku Ďungel. „Presilovku“ tak už domáci futbalisti nezužitkovali.

POZNÁMKA: priebeh stretnutia je glosovaný z oficiálneho článku p.Mrišku a Online prenosu – nemusí sa zhodovať z názorom nestranného diváka

V sobotu Zvolen pocestuje do Nitry, kde začína stretnutie až o 19:00 hod.