2.futbalová liga 1.kolo nadstavba

2.futbalová liga 1.kolo nadstavba

MFK Zvolen – MFK Skalica 0 : 0 (0:0)

ŽK: 54 Švrček

Počet divákov: 358

Rozhodovali: Richard Sedlár - Branislav Hancko, Pavel Jánošík

Zostava MFK Zvolen:

Tomáš Jenčo - Stefan Jovanović, Haris Memić, Igor Kotora, Andrej Labuda, Jozef Sombat (90´Tiep Pham Thanh), Jozef Čertík 

(45´Osama Ben Kaddour), Denis Čery, Emmanuel-Kenneth Traore (89´Jakub Mádel), Oleksandr Oliinyk, Mihajilo Popović

Tréner Anton Jánoš

V redukovanej tabuľke nadstavbovej časti po ukončení skupín 2.ligy delilo súperov 9 bodov a 11 miest v neprospech MFK. Skalica ako víťaz západnej skupiny bola favoritom, Zvolen postupoval zo šiestej priečky skupiny východ.

Od úvodných minút sa hral vyrovnaný futbal, nebolo badať rešpekt na Zvolenských kopačkách. Hralo sa síce opatrne, no hral sa kvalitný futbal na dobre pripravenom teréne. Prvá štvrťhodina patrila hosťom, už v 1.minúte zasahoval Jenčo po Ulrichovom prieniku. Skaličania tesne bránili a podnikali rýchle protiútoky a snažili sa prečísliť domácu dobre fungujúcu obranu. Jenčo s istotou sťahoval centre Skaličanov a poradil si aj s pokusom Majerníka. V 13 minúte sa prekľučkoval za obranu hostí Emmanuel-Kenneth, ale jeho strelu Čikoš-Pavličko chytil. Potom prenikol stredom poľa Sombat a jeho center vyrazil brankár. Po polhodine hry si Sombat akciu zopakoval, ale dobre postavený Majerník odvrátil na roh. Potom Popovič hľadal pasom za obranu Sombata, pred ktorým vybiehajúci brankár hlavičkoval do autu. Pred koncom polčasu strelu Šebestu chytil s prehľadom Jenčo a na druhej strane strela Emmanuel-Kennetha skončila tesne vedľa.

Druhé dejstvo prinieslo zrýchlenie hry. Najprv tesne vedľa strieľal Osama Ben Kaddour, Hralo sa svižne, Jenčo s prehľadom likvidoval centrované lopty Skaličanov a Záhorákom sa nepodarilo otvoriť skóre ani po akcii Szöcsa. V 54 minúte Emmanuel-Kennetha v dobrej šanci ešte hľadal lepšie postaveného spoluhráča a gólom sa neskončil ani prienik Mizeráka. V 78 minúte síce trafili domáci brvno, no k dorážke sa pre postavenie mimo hry nedostali. Keď Vaščak hlavičkoval pred koncom nad a Šebesta zahodil tutovku, keď z hranice pokutového územia strieľal vedľa, skončilo sa stretnutie remízou.

Po stretnutí sa vyjadril tréner MFK Anton Jánoš:

"Niet pochýb o tom kto mal viac z hry. Boli to hostia, ktorým, čo sa týka finančných podmienok, ale aj hráčskej kvality, sme boli tvrdým orieškom. Paradoxne, my sme mali v závere zápasu dve veľmi dobré gólové šance, myslím tým nastrelenú žrď a hlavičku Troareho. Zistil som, že Zvolen má pedsa aj zopár fanúšikov, ktorý futbalu rozumejú, lebo keď nás súper v závere pritlačil , hlasito začali povzbudzovať. Našli sa aj takí, ktorí kričali, že v posledných minútach som striedal zle a dal dole najlepších hráčov. Tým zase môžem povedať, že takýmto veciam,  čo sa týka striedania nerozumejú. Môžu sa ma na to opýtať a rád im to vysvetlím."

ZDIEĽAJ ČLÁNOK