Archív článkov

Zobrazujem posledných 30 aktualít.

24.4.Hrali sa úvodné kolá ŽFLŽiacka futbalová liga vstúpila do druhej desiatky ročníkov. Žiacka futbalová liga „O putovný pohár primátora Mesta Zvolen“ sa začala úvodnými kolami za účasti siedmych družstiev základných škôl mesta Zvolen a ZŠ Sliač (nezapojila sa iba 3.ZŠ Zvolen). V minulom desiatom ročníku bez jedinej prehry zvíťazili a titul získali zaslúžene žiaci ZŠ M. Rázusa (6.ZŠ) a to celkovo už ôsmy krát (po jednom víťazstve si pripísali doteraz ešte ZŠ J. Alexyho a ZŠ Sliač. Víťaz získal „Putovný pohár primátora mesta Zvolen“ (jeden už má v trvalom užívaní). Zvolenské kultúrne centrum, Mesto Zvolen a MFK Zvolen pripravili už 11. ročník ŽFL, pod odborným dohľadom predsedu ŠTK Jaroslava Rybára a Ernesta Peterkeho, mládežníckych trénerov MFK. Riaditeľom súťaže je Ing. Marek Rojík. Talentovaní mladí futbalisti tak majú možnosť nielen prejsť akýmsi ostrým herným výberom, ale vybraní talentovaní hráči i zapojiť sa do tréningového procesu v MFK Zvolen. ŽFL sa hrá turnajovým systémom každý s každým na umelej tráve MFK Zvolen. Výsledky : 1. kolo 9. ZŠ – 7. ZŠ 1 : 7 (1:2) Sirota – Brnčo 2, Frank, Pohorelec, Ivan, Vidhold S., Vidhold H. ZŠ Sliač - 6. ZŠ 7 : 2 (4:0) Homola 3, Garbulák 3, Šimčík – Baňas, Mesík 1.ZŠ : 5.ZŠ 2 : 6 (1:3) Murín, Kňažovič – Blihár 6 Cirkevná mala voľno. 2.kolo ZŠ Savia : ZŠ Sliač 3 : 6 Gajdoš, Maliniak, Kurta - Gargulák 3, Volko, Valverde, Bystriansky 6 ZŠ - 9 ZŠ 3 : 5 Mesík 2, Baňas - Faťun 3, Vojtko 2, 7 ZŠ - 1 ZŠ 8 : 1 Vidhold Henrich 2, Pohorelec 2, Totáč 2, Vidhold Slavomír, Kováč - Kňazovič 5.ZŠ mala voľno 3.kolo je na programe 26.04.2017 a stretnú sa: 12,30 hod - 9.ZŠ - Cirkevná a 1.ZŠ – 6.ZŠ 13,15 hod. - 5.ZŠ – 7.ZŠ , ZŠ Sliač má voľno.
7.3.Pozor zmena ! Prípravný zápas mužov zmenil dejisko. V rámci prípravy na jarnú časť súťažného ročníka 2016 / 2017 2.futbalovej ligy skupiny Východ mali muži MFK Zvolen naplánované futbalové stretnutie na domácom trávniku v sobotu dňa 11.marca 2017 o 11,00 hodine s Kalinovom. Stretnutie sa však odohrá na ihrisku súpera na prírodnej tráve, čo je i dôvodom zmeny.
22.10.Zvolen proti Rimavskej SoboteFutbalisti MFK odohrajú najbližšie stretnutie proti Rimavskej Sobote. Duel sa odohrá vo Zvolene 29.10. o 14.30.
31.3.Duel s Nitrou preložený!Avizovaný sobotňajší duel 1. kola nadstavbovej časti o postup do FL, v ktorom sme mali hostiť Fc Nitru je preložený na pondelok 4.4. o 16:00! Našim "domovským" stánkom napokon ostáva štadión Dukly Banská Bystrica. Odchod autobusu pre fanúšikov bude spred hotela Poľana o 15:15.
2.2.Dnes od 17-tej s Pohroním!Dnes od 17:00 odohrajú naši futbalisti prípravný zápas na ihrisku v Žiari nad Hronom, kde si zmerajú sily s účastníkom DOXXbet ligy (skupina západ) FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa!
16.10.POZOR! Zápas medzi MFK Lokomotíva Zvolen vs. FC Lokomotíva Košice je zrušený kvôli zlému stavu hracej plochy. Stretnutie sa odohrá v náhradnom termíne 17. novembra 2015 o 13:00!
14.8.POZOR!SFZ aj SsFZ kvôli extrémne horúcemu počasiu zrušili kompletný mládežnícky víkendový program!
12.8.Dnes 2. kolo Slovnaft cupu!Naši futbalisti dnes štartujú svoje tohtosezónne účinkovanie v Slovnaft cupe, kde boli nasadení rovno do druhého kola. Ich súperom bude od 17:00 domáce mužstvo FK Pokrok SEZ Krompachy. Krompachy sú zástupcom 4. ligy JUH VSFZ a aktuálne im patrí po troch odohratých kolách 2. miesto. Zvolen je favoritom tohto stretnutia a preto všetci veríme, že sa po záverečnom hvizde budeme tešiť z postupu do 3. kola.
31.7.Staško už vo ZvoleneDnešný dopoludňajší tréning prvého mužsta MFK absolvoval aj český legionár Jans Staško, ktorý by sa mal stať novou útočnou posilou. Ako je známe, Honzo pod Pustým hradom už dobré služby raz odviedol, pôsobil tu počas jesennej časti predchádzajúceho ročníka DOXXbet ligy.
28.7.Príprava už vrcholíZvolenčania už finišujú s prípravou na prvý majstrovský zápas novej sezóny 2015/2016, ktorý odohrajú v sobotu na domácej pôde proti Spišskej Novej Vsi. Čo je nové v tábore MFK, aká bola príprava a kto si oblečie dres aj v majstrákoch, nám v zajtrajšom rozhovore prezradí hlavný tréner Anton Jánoš. Mužstvo by malo absolvovať aj predsezónne fotenie.
26.7.Čaká ich súťažný mikrosyklusFutbalisti A mužstva odohrali v sobotu posledný prípravný zápas pred novou sezónou. najbližší víkend budú v rámci DOXXbet ligy už bojovať o majstrovské body. Zverencov trénera Antona Jánoša na domácej pôde preverí Spišská Nová Ves.
18.7.Pestrý futbalový víkendDnes budú v akcii najstaršie tímy. Seniorské "áčko" odohrá prípravný duel v Čadci, kde sa na neutrálnej pôde stretne so Sereďou. Zaháľať nebude ani B tím, ktorý sa predstaví v Kalinove, no a na starší dorast, U19, čaká zaujímavý turnaj, Švehlíkov memoriál v Lovči. Zajtra pre zmenu prvé prípravné stretnutia odohrajú tímy mladších žiakov U13 a U12, ktoré vycestujú do Handlovej. Na čo tešiť sa má aj U14, ktorá bude týždeň štartovať na veľkom medzinárodnom turnaji v Maďarsku.
15.7.Vo švungu aj mladší dorastDnes si prvé dve tréningové fázy letnej prípravy odkrútili aj mladší dorastenci MFK Lokomotíva Zvolen, kategória U17. Zverenci trénera Ernesta Peterkeko sa na prvom tréningu stretli doobeda, pričom poobede si zahrali modelovaný prípravný zápas so starším dorastom MFK.
14.7.Dnes sa predstavíme v MartineĎalší prípravný zápas odohrajú zvolenskí futbalisti dnes v Martine. Zverenci trénera Antona Jánoša si o 17:00 hod. zmerajú sily s domácim MŠK Fomat.
14.7.V tréningu už aj starší žiaciDo letnej prípravy sa už pustili aj starší žiaci, kategórie U15 a U14, ktorí budú aj v novej sezóne o majstrovské body bojovať v 1. lige skupina Stred. Zvolenských mladíkov čaká aj množstvo prípravných zápasov.
11.7.Derby víťaza nemaloZvolenská Lokomotíva remizovala v ďalšom z prípravných stretnutí na ihrisku susednej Banskej Bystrice. Zápas s Duklou sa skončil 1:1, gól MFK strelil Aborig.
23.6.Mládež. reprezentácieSlovenská reprezentácia do pätnásť rokov, odohrala 25. a 27. mája 2015 v NTC Senec dve prípravné stretnutia s rovesníkmi zo Severného Írska. V prvom stretnutí, zvíťazili zverenci Petra Štefaňáka 3:1. Druhý zápas odchytal náš gólman a SR "15" v ňom remizovala 3:3.